Książki o terapiach naturalnych – Leki z Bożej apteki

Leczenie się metodami naturalnymi staje się obecnie coraz bardziej popularne. Powodem często są skutki uboczne standardowych leków, które często kończą się koniecznością dalszej terapii. Dlatego też wiele osób wybiera mniej inwazyjne leczenie za pomocą ziół. Aby jednak móc to zrobić konieczne jest nabycie odpowiedniej wiedzy. Jedną z możliwości jest zakup odpowiednich książek. Co powinny one zawierać?

Co powinny zawierać książki na temat ziół?

Książki o ziołach to podstawa, jeśli chodzi o wiele terapii naturalnych. W takich pozycjach powinny znajdować się nie tylko dokładne opisy roślin, ale także dobrej jakości zdjęcia lub rysunki. Tylko w ten sposób można rozpoznać bezbłędnie dane zioło w naturze. Wiele osób ze względu na brak dostępności decyduje się na kuracje roślinami, które można obecnie kupić w zwykłym sklepie. Jednak, jak można dowiedzieć się z książek na temat leczniczych roślin, najlepiej leczyć się ziołami, które samodzielnie się zerwało i odpowiednio wysuszyło. Zwłaszcza proces suszenia może wpłynąć niekorzystnie na działanie leczniczej rośliny, dlatego warto jest dowiedzieć się na ten temat czegoś więcej.

Leki z Bożej apteki

Leki z Bożej apteki to pozycja, którą poleca wiele osób zajmujących się leczeniem schorzeń naturalnymi metodami. Można znaleźć w niej między innymi przepisy na to, w jaki sposób najlepiej wyciągnąć lecznicze substancje z konkretnych roślin. Opisane są również kuracje, które można zastosować w konkretnych przypadkach. Co najważniejsze – mniej znane zioła stanowią w tej książce mniejszość. Jak się okazuje doskonałe kuracje na różne dolegliwości można przeprowadzić mając pod ręką takie rośliny jak:

– majeranek

– gorczyca

– czosnek

– skrzyp

I inne rośliny, które obecnie można znaleźć w wielu ogrodach, na polach, nieużytkach oraz wszystkich sklepach zielarskich, a nawet na półce z przyprawami. W książce udzielane są także porady na temat zbioru poszczególnych ziół oraz informacje na temat ich uprawy, łącznie z podaniem wymagań danej rośliny. Kalendarz zbiorów roślin zielarskich to niezbędna wskazówka, która na pewno ułatwi życie osobom, które zbierają surowce lecznicze na własny użytek i nie tylko. Należy bowiem pamiętać, że na przykład zbiór kwiatów lipy, które są najbardziej pożądaną i leczniczą częścią tego drzewa, można przeprowadzać w lipcu i sierpniu, kiedy po prostu następuje proces kwitnienia. Poza sezonem nie ma takiej możliwości. W przypadku innych roślin bierze się pod uwagę także to, kiedy surowiec jest najbardziej przydatny do leczenia, ponieważ zawiera w danym momencie najwięcej leczniczej substancji. Tak jest na przykład w przypadku majeranku, który najlepiej jest zrywać przed okresem kwitnienia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *